Aktualności

01.07.2009 - Ośrodek Badawczo Rozwojowy Mechanizacji Pakowania EMPAK, na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie połączenia Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania oraz Ośrodka Badawczo Rozwojowego Mechanizacji Pakowania „EMPAK”, z dnia 17 czerwca 2009r. (Dz. U. Nr 99, poz. 829) został włączony w struktury w/w Instytutu.

17-18.05.2007 - Uczestnictwo Dyrektora Ośrodka w Konferencji Naukowo-Technicznej / WAŻENIE, DOZOWANIE, PAKOWANIE I OPAKOWANIA W PRZEMYŚLE - 2007 - Hotel ORLE GNIAZDO - Szczyrk.
W ramach konferencji Dyrektor Ośrodka przedstawił referat dotyczący tendencji rozwojowych w maszynach pakujących27.02.2007 - W ofercie EMPAK-u pojawił się monoblok przeznaczony do napełniania opakowań z tworzyw sztucznych i zakręcania ich zakrętkami z pompką - atomizer12.01.2007 - Prowadzone są prace wykonawcze nad półautomatyczną wciskarką wieczek do opakowań w kształcie wiaderek.

10.11.2006 - Dyrektor Ośrodka uczestniczył w warsztatach technologicznych pod nazwą "Nowe technologie w przemyśle opakowań" organizowanych przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. W ramach warsztatów Dyrektor przedstawił sposoby pakowania produktów na przykładach maszyn produkowanych w Ośrodku09.11.2006 - W ofercie EMPAK-u dostępna jest linia do konfekcjonowania tabletek.

Linia składa się z:

- liczarki automatycznej LU-4 z elektronicznym ośmiotorowym układem liczącym tabletki   kształtowe, kapsułki i inne rodzaje obiektów

- Zamykarki automatycznej ZA-5 wciskającej wieczka na opakowania

- Etykieciarki automatycznej EA-1

Zaletą liczarki LU-4 jest możliwość odliczania zadanej ilości obiektów o różnych kształtach. Odliczane obiekty są wsypywane do opakowań przemieszczających się na przenośniku taśmowym

27.10.2006 - W ofercie firmy znajduje się nowy model Monobloku dozująco-zamykającego (MDZ-6) przeznaczonego do dozowania substancji alkoholowych do butelek szklanych i zamykania zamknięciem typu pilfer-proof.